הבמה המרכזית

הבמה המרכזית

בקרוב ייערך הכנס השנתי של האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה. בתפריט: הצגת מחקרים חדשניים, פאנלים מרתקים ומעורבות מעשירה של קק"ל

הכנס השנתי של האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה הוא אירוע הדגל של הקהילה האקדמית והמקצועית בתחומי הסביבה בישראל. למעשה מדובר בבמה המרכזית להצגת מחקרים חדשניים מחזית העשייה המדעית בישראל בתחומי האקולוגיה והסביבה, בהשתתפות מיטב החוקרים ואנשי המקצוע בארץ. השנה מתקיים הכנס בשיתוף עם קרן קימת לישראל ואוניברסיטת בן גוריון בנגב.

מעט רקע: האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה נוסדה באפריל 1970. לציון 40 שנות פעילות ייערך בכנס אירוע חגיגי שיכלול מושב מליאה בהשתתפות יושבי הראש של האגודה לדורותיהם, ארוחת ערב והופעה של להקת העבריים מדימונה.

מגוון תחומים יוצגו במושבים מקבילים, וכל מושב יכלול כארבע עד שבע הרצאות. להלן רשימת נושאים חלקית: משק המים בעתות משבר, רפורמת המקרקעין והשטחים הפתוחים, ההתחממות הגלובלית – משמעויות והתמודדות, הגנה על מינים נדירים, התפלה ואיכות מי שתייה, אופקים חדשים בחינוך סביבתי, שמירת טבע – פסיפס ישראלי, טיפול ושימוש במי קולחים, אקולוגיה של סביבות מימיות, קיימות – בין נוף טבעי לנוף אנושי, זיהום אוויר מתחבורה, בריאות הציבור, מדיניות וממשק יער בקק"ל, מדיניות סביבתית – המקומי והגלובלי, אקולוגיה מיקרוביאלית, התנהגות צמחים ובעלי חיים, שפכים תעשייתיים, זיהומי קרקע ומים, חידושים סביבתיים בתעשייה, כלכלה סביבתית, סוגיות באקולוגיה מולקולרית ושמירת המגוון הביולוגי בשטחים חקלאיים

"המעורבות של קק"ל מעשירה את הכנס בתכנים העוסקים בניהול יערות הארץ", מסביר שחר בוקמן, אחראי רשת ורישות מטעם האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה. "בכנס יהיו שני מושבים ופאנל שתארגן קק"ל – כלומר או שהזמנו מרצים שתחום המחקר שלהם הוא נושא היערות והחורש, או אנשי מקצוע של קק"ל. אנחנו מתמקדים בעיקר בחידושים ובאתגרים בתחומי הסביבה והאקולוגיה בישראל. בין השאר נציין 40 שנה לפעילות האגודה. נקיים פאנל עם יושבי ראש לשעבר של האגודה, חלקם ותיקים מאוד, ונעסוק באתגרים, איזונים וחזון בתחומי האקולוגיה והסביבה".

המלץ לנו על פאנל ספציפי שאתה מחכה לו במיוחד
"פאנל בנושא עתיד השימוש באנרגיה גרעינית לייצור חשמל בישראל. מדובר בנושא בעל השפעות סביבתיות גדולות מאוד: היא יכולה להביא להפחתת השימוש באנרגיה לא מתחדשת ומזהמת, כמו האנרגיה המופקת כיום בתחנות הכוח בארץ, אך בצדה גם חששות להשפעות שליליות. זהו נושא מרתק במיוחד".

הכנס השנתי ה-38 של האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה, חידושים ואתגרים בתחומי הסביבה והאקולוגיה בישראל, יערך ב-21–22 ביוני 2010, ט'- י' בתמוז תש"ע, באוניברסיטת בן גוריון בנגב. לפרטים נוספים ולהרשמה ניתן להיכנס לאתר הכנס. הנחות לנרשמים בהרשמה מוקדמת.

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *