סגנית מזכ"ל האו"ם במחווה לכרמל

סגנית מזכ"ל האו"ם במחווה לכרמל

סגנית מזכ"ל האו"ם ד"ר אשה-רוז מיג'ירו נפגשה בכרמל עם היערן הראשי בקק"ל דוד ברנד. בתכנון: קידום פרויקטים משותפים לקק"ל ולאו"ם

במסגרת ביקורה בישראל שארגן באחרונה מש"ב (סוכנות הסיוע הלאומית של ישראל מטעם משרד החוץ), הגיעה סגנית מזכ"ל האו"ם ד"ר אשה-רוז מיג'ירו לסיור בין האתרים השרופים בכרמל. במהלך הסיור נפגשה עם היערן הראשי בקק"ל דוד ברנד, וזה סייר עמה בקרבת קיבוץ בית אורן, וסיפר לה על פועלה של קק"ל ועל השריפה. סגנית מזכ"ל האו"ם הפגינה מודעות רבה בעניין העזרה הבינלאומית ומפגן הסולידריות שקיבלה ישראל במהלך ימי השריפה.

במהלך הסיור סקר ברנד לפני מיג'ירו את ההיסטוריה ואת מטרותיה של קק"ל מאז ועד היום, שוחח על מומחיות קק"ל בנושא ניהול שטחים פתוחים, שיקום נחלים, ייעור באזורים צחיחים ומאגרי מים, והדגיש את מדיניות קק"ל בעניין חלוקת הידע המקצועי, ללא תמורה, עם מדינות מתפתחות.

סגנית מזכל האום בביקור ביערות הכרמל, מאי 2011

לקראת ביקורה בישראל של סגנית מזכ"ל האו"ם, יזמו ברנד ואילן פלוס, מנהל מחלקת תכנון וקשרי חוץ במש"ב, נטיעת 18 עצים על שמה של מיג'ירו, במטרה לחבר אותה לנושא הייעור ושנת היער הבינלאומית. בעקבות היוזמה, ביקשה מיג'ירו כי העצים יינטעו בשטח שרוף בהרי הכרמל.

לדברי ברנד, הביקור היה משמעותי מאוד. "הצלחנו להמחיש לה את מה שאירע בכרמל, ויחד עם הידע שלה על מידת המעורבות והסולידריות הבינלאומית ואת בקשתה לטעת עצים בכרמל, אני חושב שקירבנו אותה לנושא". עוד הוסיף ברנד, כי מתאם הפעולות ההומניטריות של האו"ם מקסוול גיילארד, שהתלווה לסיורה של סגנית מזכ"ל האו"ם, סיכם עם ברנד כי בעתיד ייפגשו השניים בירושלים במטרה לקדם יחד פרויקטים השותפים לקק"ל ולאו"ם.

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *