בלוגרים מהעולם נוטעים עץ בירושלים

בלוגרים מהעולם נוטעים עץ בירושלים

סיורם של חמישה בלוגרים צעירים מרחבי העולם בישראל, במשך 11 ימים, יהיה כנראה אחד ממסעות הסברה הטובים ביותר שידעה מדינת ישראל בשנים האחרונות

חמישה בלוגרים צעירים, קאוסטוב קטדארה (29) מהודו, יוניס קונג (33) מסינגפור, ג'ויס פנג יימנג (25) מסין, כריס ריצ'רדסון (29) מאוסטרליה ומרסלו אראמבידה (27) מוונצואלה, מהווים בעידן התקשורת הממוחשבת עיניים ואוזניים של כ-1,700,000 קוראים, הנכנסים מדי חודש לבלוגים שהם מנהלים באינטרנט, כדי לקרוא על חוויותיהם האישיות. יומניהם המבוקשים הם שהפכו אותם לאורחיו של ארגון הסטודנטים החיפאי "פעם בחיים", שקם כמפעל הסברה במסגרת תכנית לימודי המנהיגות StandWithUs באוניברסיטת חיפה. החמישה נבחרו מתוך בעלי-בלוג רבים ברחבי העולם, וכולם, ללא יוצא מן הכלל, קיבלו את ההזמנה לבוא ולהכיר בראשי פרקים את מדינת ישראל, מפעליה ואזרחיה.

פגשנו אותם ביום השמיני לסיורם האינטנסיווי בארץ, אחרי ביקור טעון במוזאון "יד ושם" ולפני נסיעה ארוכה דרומה, לאילת. יוניס קונג מסינגפור, בעלת הבלוג "טרוולר פוליו", עסקה בצילום אלומת הדגלים שקידמה את פני הקבוצה ביער עמינדב בהרי ירושלים: "זו פשוט ארץ מדהימה ושונה מאוד ממה שחשבתי. בסינגפור אני מסתמכת על המקורות היחידים שיש לי על ישראל, ואלה אמצעי התקשורת השונים. לא הייתה לי כל ידיעה אמיתית על התרבות הישראלית, על ישראלים ויהודים. כשקיבלתי את ההזמנה להצטרף לסיור, פשוט לא האמנתי בתחילה. הייתי נרגשת מאוד. אני חושבת שמעתה אכתוב בבלוג שלי לזמן בלתי מוגבל על חוויותיי כאן, וברור שארצה לחזור לישראל לביקור נוסף יסודי יותר". את הדברים האלה, ורבים אחרים, תחלוק יוניס עם 200,000 הקוראים הפוקדים את הבלוג שלה מדי חודש.

קאוסטוב קטדארה מהודו, מהנדס חשמל במקצועו, המנהל את הבלוג "קרייזי אינג'ינירז" הזוכה ל-800,000 צפיות בחודש מקוראים ב-180 מדינות, עדיין מנסה לעכל את רצף החוויות: "קשה לי עדיין להכניס את הכל למילים ומשפטים סדורים. הרושם החזק הראשון שלי מישראל הוא האנשים. כולם חמים וחברותיים כל כך, שאחרי הימים הספורים כאן אני חש כאילו הייתי כאן שנתיים".

ג'ויס פנג יימנג הצעירה מסין עסוקה בכתיבה בשני בלוגים שהיא מנהלת, ומשמשת גם כתבת במגזין אינטרנט, אשר בו בלבד נמנות כחצי מיליון כניסות לחודש. תאוות הטיולים והכתיבה שלה היא שהביאה להכללתה בחבורה הצעירה והתוססת: "ישראל היא מדינה יפהפייה. בסין אנחנו מכירים בעיקר את הצד ה'מסוכן' שלה, את הדיווחים על מלחמות וטרור. אני לא חשה בכל אלה כאן. להפך – אני מוקפת באנשים בעלי שמחת חיים מידבקת, עם הרבה פתיחות וידידות".

גם מרסלו ארמבידה מוונצואלה, ברוקר ובלוגר צעיר שבתקופה קצרה עשה לו 62,000 קוראים נאמנים בכל חודש, החליט ללכת בעקבות אהבת הנדודים שלו. כנווד בנשמתו, העובר ממקום למקום ברחבי העולם וסופג את הרבגוניות התרבותית ואת חיי היומיום, הוא מסכים עם התחושה של ג'ויס: "לא ציפיתי שכולם בישראל יהיו פתוחים וחברותיים כל כך. אני מכיר רק עוד מדינה אחת בעולם שתושביה הם כאלה, וזו קולומביה. באתי הנה ללא דעות קדומות, ובמהלך הביקור הזה נפתחו עיניי לראות מי הם הישראלים באמת". כיום מרסלו מתגורר בקניה, לאחר תקופה ארוכה בארה"ב.

כריס ריצ'רדסון מאוסטרליה מתגורר כיום בלונדון, ו-75,000 קוראיו הם בעיקר אירופאים ואוסטרלים. הוא מסכם חוויות ראשונות באנגלית בלוגרית קצרצרה: "הכל ידידותי מאוד. אנשים נהדרים, מקומות מרתקים ואוכל נפלא. לא ציפיתי שהביקור יהיה מעניין כל כך".

קק"ל אירחה את הבלוגרים גם היא, לחוויה מסוג אחר – נטיעת עץ ביער עמינדב בהרי ירושלים. ראש הטקס בקק"ל אנדי מייקלסון, סקר לפני חמשת הבלוגרים את פעילותה הענפה של קק"ל לשיפור איכות החיים והסביבה בישראל. את תפילת הנוטע קראו החמישה באנגלית, כאשר שתי דוברות הסינית שבחבורה חוזרות על התפילה גם בסינית. אחר כך התקיים טקס הנטיעות, ממש בצמוד לחלקת הנטיעות הגדולה, שבה ניצבים עשרות העצים שנטעו לפני כשנה וחצי קונסולי הכבוד של מדינות העולם, המתגוררים בישראל.

חמשת העצים החדשים שנטעו הבלוגרים מייצגים לא פחות, ואולי יותר, שגרירים צעירים חדשים של ישראל ואזרחיה ברחבי העולם.

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

1

תגובה ל“בלוגרים מהעולם נוטעים עץ בירושלים”

 1. שרית ברקו הגיב:

  מרגש עד דמעות!!!

  אכן, יש לנו ארץ לתפארת ואנשים נהדרים,

  מדינת ישראל היא הפלא הניסי שבתבל, האחת והמיוחדת!

  נייחל ונאחל למדינתנו ואנשיה את השפע והטוב, את השגשוג, פריחה ויצירה, גשם בעיתו, שלום ושלווה, ובעיקר אחווה
  ואהבת חינם. ושתמיד נהייה אור לגויים! אמן!!!

  ואיזה אושר שגלעד שליט בבית!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *