גוגל – חברת המחשבים הכי ירוקה

גוגל – חברת המחשבים הכי ירוקה

ענקית האינטרנט הוכתרה לאחרונה בדו"ח מיוחד של גרינפיס כחברת המחשבים הירוקה ביותר בכל הנוגע להתחממות כדור הארץ. והיכן נמצאות ברשימה פייסבוק ואפל?

דו"ח מיוחד של גרינפיס, שפורסם לאחרונה זו השנה החמישית, הכתיר את גוגל כחברת המחשבים הירוקה בעולם, בשל דרך ההתמודדות שלה עם התחממות כדור הארץ.  אחרי גוגל מדורגות חברות Cisco ואריקסון.

הדו"ח דירג 21 חברות בהתאם למדיניות השימוש שהן מבצעות באנרגיה ירוקה, וגם בהתאם למדיניות המעבר שלהן לאנרגיה כזו. רבים ציפו לראות היכן בדיוק ידורגו ענקיות המחשבים והאינטרנט אפל ופייסבוק, אבל מסתבר שהן מצאו את עצמן מחוץ לרשימה. "הן לא פעלו בתחום באופן נמרץ כפי שעשו חברות אחרות", הסבירו אנשי גרינפיס את היעדרן מהרשימה, והדגישו כי לענקיות הטכנולוגיה יש הזדמנות ממשית להשתמש בכוחן ובהשפעתן על מנת לשנות את האופן שבו העולם מייצר ומשתמש באנרגיה. גוגל הוצבה במקום הראשון מאחר שהנהלת החברה מקדמת בסדרתיות אנרגיות חדשות, ולא נרתעת מכך.

בגרף שפרסמה גרינפיס אפשר לראות כי גוגל קיבלה את הניקוד הגבוה ביותר מבין כל החברות שנסקרו (53), ואחריה סיסקו, שבשנה שעברה אכלסה את המקום הראשון עם 70 נקודות, והשנה מסתפקת ב-49 בלבד. "סיסקו ירדה בדירוג כי פעלה פחות בתחום הסביבתי", הסבירו בגרינפיס. בהמשך אפשר למצוא את אריקסון ו-Fujitsu עם 48 נקודות לכל אחת,  Vodafone עם 45, Alcatel Lucent עם 40, Sharp ו-Softbank עם 38, Microsoft עם 35, HP עם 34, Wipro עם 33 ועוד. חברת IBM, אגב, זכתה ל-23 נקודות בלבד. אבל זה עוד כלום ליד פייסבוק ואפל, שכאמור, כלל לא נכנסו לרשימה.

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *