העתיד הירוק של מדינת ניו יורק

העתיד הירוק של מדינת ניו יורק

מחקר חדש קובע: עד שנת 2050 ניתן יהיה להפיק את כל תצרוכת האנרגיה של מדינת ניו יורק מתהליכי מחזור בלבד, ללא שימוש בדלק ממקורות נפט וגז טבעי. האם תוביל ניו יורק שינוי עולמי?
מחקר חדש, שפורסם לאחרונה במגזין המקצועי לאנרגיה ומדיניות Energy Policy, הרחיק לכת לעומת מחקרים דומים קודמים שעסקו בנושא אנרגיה ירוקה במדינת ניו יורק, וקבע כי בשנת 2050 ניתן יהיה לבסס את כל תצרוכת האנרגיה במדינה על אנרגיה המגיעה ממקורות ירוקים כמו שמש, רוח ומים.

מחברי המחקר בחנו את ההיתכנות של אספקת כל תצרוכת האנרגיה של המדינה מאנרגיה שמקורה בתהליכי מחזור אנרגיה. בין השאר, כך עולה מנתוני המחקר, יביא המעבר לאנרגיה ירוקה לייצוב מחירי האנרגיה, הורדה בצריכת האנרגיה כתוצאה מחסכון במשאבים והפחתה בהשפעות זיהום האוויר על רמת הבריאות של האוכלוסיה.

בראיון לאתר InsideClimate News, הביע מוביל המחקר, מארק ג'ייקובסון, את תקוותו ליישום מסקנותיו המעשיות של המחקר, הנבחן כעת על ידי אנשי משרדו של מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו. יש לציין כי תהליך של הטמעת אנרגיות ירוקות בתכנון משק האנרגיה של מדינת ניו יורק מהווה חלק ממהלך מתמשך וכולל של שינוי והסברה בתחום האנרגיה במדינה. ג'ייקובס הדגיש בראיון שנערך עימו כי המחקר שהוביל לא מומן על ידי אף חברה מסחרית או קבוצת בעלי עניין – נתון המעלה, לדבריו, את ערכו היחסי של המחקר בין שלל המחקרים הממומנים, שנפוצים היום.

קישור למחקר שפורסם במגזין Energy Policy:

http://www.stanford.edu/group/efmh/jacobson/Articles/I/NewYorkWWSEnPolicy.pdf

קישור לראיון עם מוביל המחקר:

http://insideclimatenews.org/news/20130321/scientist-policymakers-clean-energy-could-fuel-new-york-2050

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

2

תגובות ל“העתיד הירוק של מדינת ניו יורק”

 1. רבקה חדש הגיב:

  לא ברור לי לאיזה תגובה אתם מצפים.
  אך יש לי שאלה קטנה אולי תוכלו לעזור – בקשר למיחזור מנורות ניאון – ראיתי תכנית בטלויזיה שבה אמרו שניתן להעביר ניאונים משומשים/מקולקלים להטמנה בטוחה באתר רמת חובב. הם מסרו מס טלפון אך הוא אבד לי, אם תוכלו לעזור.
  תודה
  רבקה

 2. מערכת הגיב:

  רבקה שלום,
  ניתן לברר לגבי הטמנה ומחיזור נורות ניאון בחברה לשירותי איכות הסביבה, אזור התעשייה רמת חובב, 08-6503700

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *