איך מעירים את הגוף בחורף

איך מעירים את הגוף בחורף

בחורף כשהלילות ארוכים והימים קצרים, התחושה היא כבר בשש בערב שאנו מצויים עמוק בתוך הלילה. הגוף כבר רוצה לישון ולהתכרבל בתוך הפוך. העייפות שאנו חשים היא מאוד הגיונית, ומהווה סימן חיובי לכך שאנו עדיין מחוברים לשעון הביולוגי שלנו, כמו התרנגולים והציפורים שמתחילים לקרקר ולצייץ מיד כשעולה השמש ונרדמים כשיורדת החשכה.

החשכה מאיטה את פעילויות המערכות השונות בגוף, כמו מערכת העיכול, ומעבירה אותם למצב של "סלאו מושן".  וזו בדיוק הסיבה שרצוי לא לאכול הרבה בחשיכה, מה שאף גורם לנו לתחושת כבדות ועייפות, ולעיתים אף לתחושות דכדוך או דיכאון.

אז מה עושים? כדי לא לרצות לישון בשעה כל כך מוקדמת, אנו צריכים להעיר את עצמנו מחדש. אחת האפשרויות היא, לצאת לבילוי בבית קפה או לסרט, או כל פעילות אחרת שמעירה ומשמחת אותנו. אפשרות טובה עוד יותר היא להתחיל בפעילות גופנית בדיוק כשאנו מרגישים שהגוף מתחיל 'ליפול'. למשל לצאת להליכה אינטנסיבית בפארק, לקפוץ על דלגית בבית או לעלות ולרדת במדרגות. אחד התרגילים המומלצים לעוררות הגוף הוא PLANK – שכיבת סמיכה על האמות עד לספירת חמישים (או עד כמה שאתם מסוגלים ולמחרת להגדיל את כמות הזמן), ותראו איך לפתע אתם מתעוררים כמו חדשים…

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *