פסטיבל בירוק

פסטיבל בירוק


בחול המועד פסח יתקיים סביב כפר האמנים עין הוד "אקוספרה" – הפסטיבל הירוק לאמנות וסביבה. יו"ר ועדת ההיגוי של הפסטיבל, השופט (בדימוס) שלמה שהם, במאמר מחמם לב על קיימות, על עתיד טוב לדורות הבאים ועל כל מה שביניהם

"בשעה שברא הקב"ה את אדם הראשון נטלו והחזירו על כל אילני גן עדן ואמר לו: ראה מעשי כמה נאים ומשובחין הן, וכל מה שבראתי בשבילך בראתי. תן דעתך שלא תקלקל ותחריב את עולמי, שאם קלקלת, אין מי שיתקן אחריך" (קהלת רבה ז, א).

קיימות היא הדרך שאנו בוחרים ללכת בה בעודנו מכירים באחריות שלנו לעתיד טוב יותר ומחויבים לה – עתיד טוב יותר לנו, לבנינו, לנכדינו ולדורות הבאים. עתיד טוב יותר לסביבה שלנו, לכדור שאנו חיים בו ולמגוון המינים החיים בו גם הם.
קיימות היא הרחם שבו אנו מעצבים את עתידנו ואת עתידו של העולם.

אנו פועלים באופן מקיים כאשר אנו פועלים ליצור עולם טוב יותר במישור החברתי, הכלכלי והסביבתי.

אנו פועלים באופן מקיים במישור החברתי כשאנו דואגים שבני האדם החיים על הכדור שלנו יוכלו לחיות בשיווין ובאחווה; כשאנו פועלים שלא ליצור הפרדות בין בני אדם בגלל מינם, מוצאם, לאומיותם וגזעם; כשאנו פועלים למנוע את התסכול העצום הנובע מאפליה או מתחושת קיפוח; כשאנו לומדים לקבל כל יצור אנוש בדיוק כפי שהוא, ובעיקר – לקבל את עצמנו בדיוק כפי שאנחנו.

אנו פועלים
באופן מקיים במישור הכלכלי כשאנו פועלים לאפשר קיום בכבוד לכל בני האדם החיים בעולם שלנו, ובעיקר נמנעים מלהוריש לדורות הבאים אחרינו את החובות שלנו ואת תוצאות החיים שלנו בצריכה מוגזמת ובבזבוז המשאבים של כדור הארץ.

אנו פועלים באופן מקיים במישור הסביבתי כשאנו מכבדים את מגבלת המשאבים בכדור הארץ ופועלים למניעת התחממותו, נמנעים מלזהם, מצמצמים בפליטת גזי החממה, מצמצמים את הנְסוּעה הפרטית, חוסכים במים ובחשמל, ומצמצמים את כמות הפסולת שאנו משליכים – בעיקר את הפסולת שאינה מתכלה.

השופט (בדימוס) שלמה שהם, יו"ר ועדת ההיגוי של אקוספרה, היה נציב הדורות הבאים בכנסת השבע עשרה.

אקוספרה, הפסטיבל הירוק לאמנות וסביבה, יתקיים ב-14-12 באפריל, בימים ראשון עד שלישי, חול המועד פסח, בטבע סביב כפר האמנים עין הוד. פרטים נוספים כאן

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

5

תגובות ל“פסטיבל בירוק”

 1. מורן הגיב:

  אהבתי – אגיע!

 2. רינת יוסף הגיב:

  כיף ונעים לקרוא ולהיווכח שיש עוד אנשים שאכפת להם.
  אבל למה בחג עצמו, למה?

 3. ספי הגיב:

  כי בחג יש חופש ויש אביב ומקסים להיות בחוץ, רינת

 4. דן בן אריה הגיב:

  במסגרת "אקוספרה" – הפסטיבל הירוק לאמנות וסביבה – סרטים יוצגו בבית גרטרוד קראוס במרכז עין הוד. כמו כן בכפר האמנים עין הוד הגלריות, מוזיאונים פתוחים ובמרכז הכפר דוכני אמנים. פרטים – http://www.ein-hod.info

 5. מיטל אבוהב הגיב:

  מזג אויר מעולה, אחלה הפנינג!!1

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *