מי כיבה את האור?

מי כיבה את האור?

ביום חמישי הקרוב תצוין גם בישראל "שעת כדור הארץ". המטרה: הגברת המודעות וקידום המאבק בהתחממות הגלובלית ובהשפעותיה ההרסניות

בסוף חודש מרס האחרון ציינו מיליוני אנשים ברחבי העולם את "שעת כדור הארץ", וכיבו את האור במשך שעה שלמה להזדהות עם המאבק בהתחממות הגלובלית. היום – יום חמישי, 23 באפריל, ייערך האירוע גם בישראל, ביום כדור הארץ הבינלאומי. האירוע נערך בישראל כחודש מאוחר יותר בשל הרצון לצרף ערים נוספות: בשנה שעברה רק תל אביב השתתפה ב"שעת כדור הארץ", ומבחינה טכנית, כדי לצרף השנה גם את חיפה, ירושלים, באר שבע וכפר סבא, נאלצו המארגנים לדחות את האירוע למחצית השנייה של אפריל.
ובכן, ביום חמישי ב-20:00 יינתן האות בהדרגה: תושבי תל אביב יתבקשו לכבות את האורות למשך שעה, ואז יצטרפו אליהם בהפרשים של עשר דקות תושבי שאר הערים: תושבי ירושלים יצטרפו לכיבוי ב-20:10, בחיפה יעשו את זה ב-20:20, בבאר שבע יינתן האות ב-20:30, ועשר דקות אחר כך יכובו האורות גם בכפר סבא.
מדובר בצעד פשוט אך הצהרתי וחשוב. מארגני האירועים קוראים לתושבי הערים, לבעלי העסקים, למנהלי החברות, למוסדות החינוך ולכולם להשתתף בכיבוי האורות הקולקטיווי על מנת להזדהות עם המטרה ולקדם את המאבק בהתחממות הגלובלית ובהשפעותיה ההרסניות על כדור הארץ.

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

4

תגובות ל“מי כיבה את האור?”

 1. טום הגיב:

  מישהו יודע האם מעבר לצעד ההצהרתי (והחשוב כשלעצמו) יש גם אפקט ירוק משמעותי? או שמא מדובר, שוב, רק בצעד הצהרתי, שלא לומר טרנדי?

 2. תמי הגיב:

  טרנדי, אלא מה..

 3. דונלד לי הגיב:

  מה זאת אומרת "בַּיּוֹם הַחֲמִשִּי הַקָּרוֹב"???
  מדוע אין תאריך?! הנה לכם, ה"סמוך" הישראלי בכל "פארו והדרו", בלשון סגי-נהור כמובן. מי צריך לנחש מה-זה "הקרוב"? קרוב למה? הרשלנות והברדק הם-הם אלו שאותם יש למגר לפני כל מאמץ לתקון איזה שהוא דבר – מאמץ שהרשלנות הישראלית "סמוך" תשפיך אותו לביוב.

 4. המערכת הגיב:

  דונלד – האייטם התפרסם ב23 באפריל
  ולפיכך חמישי הקרוב לו..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *