לכבוד מיליארד, מיליארד נוטעים

לכבוד מיליארד, מיליארד נוטעים


קמפיין "מיליארד עצים" של UNEP שהחל ב-2006 כבר לא מבוסס על סכום דמיוני. בשנתו הראשונה שולש סכום העצים שניטעו, ומציפיות למיליארד נטיעות נסגרה השנה עם 3 מיליארד עצים חדשים. האם אתגר 7 מיליארד עצים עד סוף 2009 הולך להתממש?

עד ועידת קופנהגן בדצמבר 2009 נגיע ל-7 מיליארד עצים חדשים – זה האתגר החדש שהציבו ב-UNEP (האומות המאוחדות לפיתוח סביבה) במסגרת קמפיין "מיליארד עצים". יומרני? לא בהכרח. ב-2006, כשפרויקט "מיליארד עצים" יצא לדרך, קיוו המארגנים לנטוע מיליארד עצים כבר בשנה הראשונה. המציאות עלתה על כל הציפיות עם 3 מיליארד עצים חדשים. כך שבהחלט יש סיבה לאופטימיות.

קצת נתונים:
עד היום ניטעו במבצע 4,575,466,009 עצים,
המדינות המשתתפות התחייבו על נטיעת 6,488,003,208 עצים,
והמטרה הנוכחית כאמור היא 7,000,000,000 עצים עד סוף שנת 2009.

השיאניות: אתיופיה עם מעל מיליארד עצים וחצי, וטורקיה, שמתקרבת למיליארד. המדינות שלא עולות כיתה: ערב הסעודית ודנמרק (עם עשרות בודדות). ישראל במיקום מצוין לצד נורווגיה, גרמניה וזמביה עם כמיליון עצים. המספרים של שכנותינו: ירדן – 330 אלף, סוריה – 20 אלף,
לבנון – 75 אלף, ומצרים מתקרבת ל-9 מיליון! כך על פי הנתונים שמספק אתר UNEP.
מקק"ל מוסרים שבמהלך 2010 יינטעו בישראל כחצי מיליון עצים נוספים!

אנחנו נמשיך לעקוב ולדווח.

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

9

תגובות ל“לכבוד מיליארד, מיליארד נוטעים”

 1. מוראל הגיב:

  מילא ערב הסעודית אבל הולנד?!?

 2. כל הכבוד לקק"ל.אנא בנטעכם עצים התחשבו מצב משק המים ונטעו עצים "לא שתיינים" התורמים לאיכות חיינו תרתיי משמע ! ( לאחרונה נתקלתי בנטיעות של אורנים אשר קק"ל עצמה טוענת כי הנם "בלתי מתאימים" לארצנו,אקלימנו ומצב "נזילותנו" !
  שנה דבש ביערות קק"ל ( יערות העם בארץ ובתפוצות ) ומי ייתן ושורשינו יעמיקו יתחזקו ויחזקו.
  ושבו בנים לגבולם.

 3. Corallitos הגיב:

  נפלא! הלוואי גם שיקטינו בארצות הברית קצת את שטח הפרברים, וישתלו במקום יערות…

 4. נמרוד הגיב:

  איזה עצים הם לא "שתיינים" אולי שתהיה רשימה שכזו? ואגב – באזור מגוריי באבן גבירול בתל אביב הוציאו מלא עצים מצילים והכל חשוף ומכוער – האם עושים גם את החשבון הזה?

 5. מיטל הגיב:

  לידיעתכם אנחנו במקום הרבה יותר ממצוין – מה אתם משווים לשטחה של גרמניה,נורבגיה וזמביה? אנחנו מדינה קטנטונת בקושי יש מקום לשים עליה סיכה – כל הכבוד לקקל!!!!!!!!!!!!

 6. Corallitos הגיב:

  למיטל,

  העניין הוא לא שישראל קטנה. הקטע הוא שקק"ל שותלת עצים ומטפחת את הטבע והביולוגיה בארץ למרות משבר המים ותוך כדי מצמצמת את תהליך המדבור. האין זה נפלא!?

 7. שלם הגיב:

  איזה סוגי עצים? האם מקפידים על חורש יםתיכוני?

 8. דונלד לי הגיב:

  בתשובה לאריק סדן, נמרוד, שלם ושאר התורמים – אין המדרש עקר אלא המעשה, כך למדונו חזל.
  אחד העצים החסכניים ביותר בצריכת מים, יצרני הצל העתיר והכי לא מפונקים הוא הקזוארינה האשונה. הקזוארינה גדלה מצוין בכל אזורי הארץ, בודאי באזור המרכז. והנה, אין שום משתלה פרטית שמשוקת ולו שתיל אחד ויחד של עץ זה, ומשתלות קק"ל שמיצרות המוני שתילים, מסרבות למכרן לקונים פרטיים, אפילו בקמעונות.
  אני רוצה לרכש שתיל או שנים. שמעתי עד כה אינספור תרוצים שונים ומשונים למה לא. הימצא צדיק אחד ויחיד שיהיה מוכן למכר לי, בכסף מלא, שתיל אחד?

 9. יוגב נתיב הגיב:

  כל הכבוד לקק"ל על היוזמה! העצים הן המקור העיקרי שלנו לחמצן ואסור להמעיט בערכם!, חייבים לתרום כמה שיותר לגידול היערות והצמחייה הטבעית בארץ ובעולם.
  המשיכו כך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *