שיר מחמם לב


יותר מ-50 אמנים מכל רחבי העולם, ובהם דוראן דוראן ולילי אלן, התאחדו למען מטרה אחת: הקלטת שיר מקסים בנושא התחממות כדור הארץ. ההורדה – חינם

דוראן דוראן, פרגי, לילי אלן והסקורפיונז הם רק חלק מ-55 האמנים המפורסמים שהתארגנו יחד להקליט שיר בנושא התחממות כדור הארץ.
השיר הוא חלק מקמפיין תקשורתי מקיף בנושא האיומים שמציבים בפנינו שינויי האקלים. את הקמפיין מארגן Global Humanitarian Forum, שבסיסו בז'נווה, ושבראשו עומד מזכ"ל האו"ם לשעבר קופי אנאן.
השיר – Beds Are Burning, הוקלט במקור על ידי הלהקה האוסטרלית Midnight Oil בשנות ה-80, הושק בפריז בתחילת החודש, וניתן להורדה חינם.
"אם לא נעצור את פליטות גזי החממה היום – תמשיך ההתחממות הגלובלית להיות אתנו גם עוד 50 שנה", הזהיר וולטר פוסט, מנהל הארגון, במסיבת עיתונאים בז'נווה.
הקמפיין התקשורתי שמתלווה לשיר מכוון להפעיל לחץ על מנהיגים עולמיים להגיע להסכם התמודדות עם שינויי האקלים בכנס בחסות האו"ם שיתקיים בקופנהגן בדצמבר.
כמה מן האמנים הנוספים המשתתפים בשיר הם בוב גלדוף, הזמר הסנגלי יוסו נ'דור ואף הארכיבישוף הדרום אפריקאי, זוכה פרס הנובל, דזמונד טוטו.

הידיעה לקוחה מ-AFP
תרגום: שירי פורר

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

2

תגובות ל“שיר מחמם לב”

  1. meirav הגיב:

    more pepole the world might be better

  2. דוד הגיב:

    יוזמה יפה, אבל חבל שדווקא האומנים הצעירים של הדור הנוכחי לא משתתפים ביוזמה. דוראן דוראן, הסקורפיונס וכל השאר רק מוכיחים שמודעות חברתית, רצון לשינוי וראש ירוק הם מונחים שהיו שייכים בעיקר לדור הקודם. לדור הנוכחי ברובו – בכלל לא בטוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *