יערני קק"ל: הדור הבא

יערני קק"ל: הדור הבא

בעשור הקרוב יצאו לגמלאות לא מעט מיערני קק"ל. יוזמה חדשה מכשירה את יערני העתיד של ישראל, בסיוע קרן אפלבי מקנדה

באחרונה קיימה קרן קימת לישראל, בשיתוף הפקולטה לחקלאות ברחובות של האוניברסיטה העברית, טקס חלוקת מלגות "יערני העתיד" למשתתפי התוכנית "ייעור, ניהול שטחים פתוחים ופיתוח בר-קיימא" על שם רונלד אפלבי. הטקס התקיים במעמד יו"ר עמית של קרן קימת לישראל מר אברהם דובדבני, דיקן הפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית פרופ' רוני פרידמן, וכן אירה חייטין,יערנית בקק"ל ובוגרת התוכנית, שסיפרה על חוויותיה מהלימודים ומהתפקיד.

"יערני העתיד" היא תוכנית ייחודית בפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה ברחובות, שבה הסטודנטים עוברים במהלך הלימודים קורסים מקצועיים של קק"ל, הרצאות מומחים בינלאומיים ועבודה מעשית ביערנות.

זוהי השנה החמישית שקרן אפלבי מחלקת מלגות על סך 52 אלף דולר לתלמידי התוכנית. עד כה זכו במלגות עשרות סטודנטים מצטיינים. קרן אפלבי, שיוזמיה הם רונלד ובאני אפלבי, יהודים מטורונטו, קנדה, מממנת ותומכת בעזרים, בהוצאות לימוד ובהמחשה בסכום של כ-30 אלף שקל, ומממנת את עבודתם של עשרות סטודנטים שעובדים במהלך הקיץ בקק"ל ונחשפים למגוון הפעילויות של קק"ל במרחבים השונים הקשורים לניהול שטח ויערנות.

"הדרך היעילה ביותר לגייס תרומות בקנדה היא לערוך בכל עיר גדולה ערב התרמה שנתי גדול בשם 'נגב דינר'", מספרת ג'סיקה לאוסון-שטיין מהחטיבה לגיוס משאבים בקק"ל. "בכל ערב כזה יש אורח כבוד, והשנה זה היה רונלד אפלבי. הוא קשור לאוניברסיטה העברית, וכך נוצר שיתוף הפעולה שחשוב לשנינו. בגלל הגיל של היערנים שלנו, שחלקם מתבגרים ומתקרבים לגיל פנסיה, ראינו צורך להכניס דור צעיר יותר. לכן באחרונה קלטנו שני יערנים צעירים שכבר עברו את התוכנית של 'יערני העתיד' באוניברסיטה. הם עבדו אצלנו קיץ, בכל שבוע במקום אחר – צפון, דרום, מרכז ומחלקת היערנות, ובאחרונה זכו במלגות המדוברות".

עד עכשיו הוכשרו שני יערנים צעירים. כמה יערנים נוספים אתם מתכוונים לגייס בשנים הקרובות?

"עדיין לא ידוע. אבל בעשר השנים הקרובות הרבה יערנים צפויים לצאת לפנסיה. אנו חייבים לדאוג לדור המשך, ועל זה אנחנו עובדים כעת".

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

4

תגובות ל“יערני קק"ל: הדור הבא”

 1. שמיל הגיב:

  כל הכבוד שלא גונזים את התפקיד החשוב הזה, אלא דואגים להכשיר את דור ההמשך!

 2. דורון הגיב:

  שלום:

  מעוניין להצתרף למייזם אים יוצרים קשר.

  בברה, דורון

 3. איתן הגיב:

  שלום וברכה
  אני מתעניין בלימודים הנ״ל ועבודה בתחום
  אשמח שתחזרו אלי

  1. מערכת הגיב:

   שלום איתן. הפנינו את שאלתך ליערן הראשי של קק"ל ולהלן תשובתו:
   הלימודים מתקיימים בפקולטה לחקלאות.
   עבודה אינה מבוטחת.
   משרות בתחום היעור נפתחות מדי פעם וניתן לקבל עדכון אודות כך באתר קק"ל.

   בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *