גם בארץ: שנת 2011 – שנת היערות הבינלאומית

גם בארץ: שנת 2011 – שנת היערות הבינלאומית

שנת היערות הבינלאומית של האו"ם תצוין בארץ במקביל ל-110 שנים לקרן קימת לישראל. בימים אלה מגבשת קק"ל שורת תוכניות ופעילויות לשנה הקרובה. קבלו כמה טעימות

היכונו היכונו: בשנת 2011 תשמעו לא מעט על יערות. פורום היערות של האו"ם הוביל את ההחלטה להפוך את הנושא לתחום הפעילות המרכזי בשנה הקרובה, ומדינות רבות בעולם יציינו את השנה בסימן היערות. גם קק"ל, הגוף האחראי על יערות ישראל, החליטה לשאת את הדגל, להגביר את המודעות ולתכנן פעילויות רבות בנושא.

שנת היערות הבינלאומית של האו"ם תצוין בד בבד עם מלאות 110 שנים לקרן קימת לישראל. המסר פשוט: למען דורנו והדורות הבאים, עלינו להגביר מודעות ולקדם עשייה כלל-עולמית לשמירה, להגנה ולניהול בר-קיימא של יערות עולמנו.

התכנון לשנה הקרובה בקק"ל הוא ליזום ולהוביל את שנת היערות הבינלאומית, להגביר את שיתופי הפעולה עם גופים וארגונים נוספים, תוך הנעה למעורבות ועשייה למען היערות, ולהוביל את קק"ל לחשיפה לאומית ובינלאומית כמנהלת מפעל הייעור הייחודי בישראל וכנציגת המדינה. במסגרת הפעילות תוצג מדינת ישראל כמתקדמת ומקצועית בתחום הייעור, כתורמת לאיכות הסביבה וכבעלת יכולת לייצא ידע וניסיון.

מטרות קק"ל לשנת היערות ולחגיגות ה-110 להיווסדה הן קידום ניהול מקצועי של היער על פי עקרונות של פיתוח בר-קיימא, שיפור השירות לקהל והגברת מודעות הציבור בישראל ליער ולתועלותיו באמצעות פעילויות מגוונות, שיתוף ומעורבות הציבור בתכנון ובעשייה למען היערות, ואף קידום פעילות בינלאומית בתחומי הסברה, חינוך, גיוס משאבים ושיתוף ידע מקצועי ומחקרי עם גופים בעולם.

צילום: ארכיון קק"ל

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *