איך לחסוך בדלק

איך לחסוך בדלק

מחירי הדלק גבוהים במיוחד, וזה הזמן לחשוב כיצד לחסוך ולתעל את הכסף למקומות מועילים הרבה יותר. קבלו 10 טיפים שיקלו על הכיס שלכם, ישמרו יותר על הרכב – ומובן שגם על הסביבה

1. בניגוד לדעה ההיסטורית הרווחת, אין צורך לחמם את הרכב בבוקר. כך גם תחסכו וגם תחממו את המנוע בתנועה, מה שעדיף גם לרכב עצמו.

2. אתם רואים רמזור אדום מרחוק? הרפו מדוושת הגז כמה שיותר מרחוק ו"גלשו" לאט עד לעצירה. כך הדלק לא יתבזבז על עצירה מוחלטת ופתאומית, והאוטו יאט. מיד כשיתחלף הרמזור לירוק תוכלו להאיץ. נהיגה כזו תסייע לכם גם בבלאי של הבלמים.

3. המזגן אינו הכרחי בנסיעה? ותרו עליו. מצד אחר, הביאו בחשבון שפתיחת החלון מגדילה את צריכת הדלק. בכל מקרה, בנסיעה בין-עירונית עדיף לנסוע עם מזגן פועל מאשר עם חלונות פתוחים, שכן בנסיעה במהירות גבוהה מבזבזים לא מעט דלק בשל ההתנגדות האווירודינמית שהם יוצרים.

4. המהירות האופטימלית לנסיעה בין-עירונית היא 80–90 קמ"ש. נסיעה איטית או מהירה יותר צורכת יותר דלק לקילומטר. השתדלו גם להימנע מפקקים. המתנה בפקק היא בזבוז טהור של דלק.

5. אל תתעצלו ללכת ברגל. אם יש לכם סידורים בכמה מקומות סמוכים, החנו במקום אחד ולכו ברגל. כמו כן, כדאי לחנות במקום החניה הראשון שאתם מאתרים, מבלי לבזבז זמן ודלק על חיפוש אחר החניה המושלמת. דקה או שתיים של הליכה רגלית יעשו לכם רק טוב.

6. אולי מיותר לציין, אבל תדלוק עצמי זול הרבה יותר. גם למי שלא התנסה, שווה לבדוק. זה פשוט וקל.

7. לחץ אוויר נמוך בצמיגים גורם לבזבוז דלק, שלא לדבר על הפן הבטיחותי החשוב. לכן יש לבדוק את לחץ האוויר מדי שבועיים, וכך גם להאריך את חיי הצמיג.

8. יש לכם מחסן קטן בתא המטען? פנו אותו. משקל כבד על הרכב מוביל, באופן טבעי, גם להוצאות דלק מיותרות. אם יש לכם גגון, מתקן תלייה לאופניים וכו' שאין לכם עוד צורך בהם – מוטב להסירם.

9. חשוב מאוד לשמור על מהירות אחידה בזמן הנהיגה. האצות או לחלופין עצירות פתאומיות גורמות לבזבוז דלק.

10. לסיכום, נהיגה זהירה וסבלנית, הכוללת שמירת מרחק, תורמת אף היא לחיסכון בדלק. נהיגה נינוחה ולא אגרסיווית מונעת עצירות פתע, נמנעת מהאצות פתאומיות, ובעיקר שומרת על כלל המפתח "ונשמרתם לנפשותיכם".

Photo by Indy Charlie, cc

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

5

תגובות ל“איך לחסוך בדלק”

 1. אלי הגיב:

  חשבתי שטיפ מספר 1 זה לעבור לאופניים…

 2. שמעון הגיב:

  סעיף 4 המהירות האופטימלית לנסיעה חסכונית היא המהירות המומלצת על ידי יצרן הרכב (שאינה זהה בין מכונית קטנה לגדולה) אם ההמלצה אינה ידועה לכם המהירות החסכונית ביותר היא כאשר מחוג מד המהירות מצביע ישר למעלה למרכז מד המהירות בהצלחה

 3. בחרנו לעשות על נושא זה בעבודת חקר שלנו בביולוגיה.

 4. נאוה קפלנסקי הגיב:

  אוהבת אוויר צח. אשתדל להפנים טיפ מס' 4 לגבי נסיעות ארוכות. תודה

 5. נגה הגיב:

  ולמה אתם לא מציעים
  תתקדמו ותרחיבו את האופקים שלכם – אתם נותנים "עצות סבתא" במקום להציע למשל להשתמש בתוספיםשחוסכים בדלק ובוערים בפחות זיהום סביבתי. כדוגמת greenplace

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *