האם שינוי האקלים יוביל לפלישת חייזרים?

האם שינוי האקלים יוביל לפלישת חייזרים?

זו לא בדיחה: מדעני נאס"א נערכים למפגש עתידי עם חייזרים עוינים. החשש: הם יראו בשינוי האטמוספרה סימן לתרבות שיוצאת מכלל שליטה

אמנם עד היום לא התגלה על כדור הארץ ולו חייזר אחד לרפואה, אך נראה שבנאס"א מתכוננים לכל תרחיש: מדעני הארגון הכינו דו"ח ובו תרחיש למפגש לא נעים עם חייזרים בעקבות אפקט החממה. המסקנה העולה מכאן, בין השאר, היא שצמצום הפליטות יוכל להציל את האנושות, או לפחות חלקים ממנה, מהתקפת חייזרים שירצו להשמיד את כדור הארץ מתוך חשש שמא נהפוך לתרבות שמסכנת את עצמה ואת האטמוספרה. אמנם בנאס"א מציינים שמדובר בתרחיש לא ממש סביר, אך בכל זאת בעל סיכוי.

כותרת הדו"ח היא "האם מגע עם חייזרים יעיל או יזיק לאנושות? תרחיש אנליטי", והניתוח מתייחס לשלושה סוגי חייזרים אפשריים: מועילים לאנושות, ניטרליים ומזיקים. החייזרים המועילים יוכלו לפתור בעיות נפוצות דוגמת עוני ומחלות, אך החייזרים המזיקים עלולים לעורר כאן אנדרלמוסיה: לשעבד אותנו, להביא אתם מחלות חדשות, לחפש מזון ואף לחסל את האנושות באמצעים שונים. לכן המדענים מציעים להגביל את כמות האותות שאנו שולחים לחלל, ואף לא להסגיר מידע על המבנה הביולוגי שלנו, בני אדם, על מנת שבבוא היום לא תפעל האינפורמציה נגדנו כחרב פיפיות. ראשית כל ולפני הכל, אומרים המדענים, עלינו להבין מי בדיוק עומד מולנו.

בנוסף לכך, הם מזהירים, החייזרים עלולים להתקיף אותנו כמתקפת מנע, שמא בבוא היום בני האדם ישמידו אותם, כפי שהשמידו מינים שונים בכדור הארץ. חייזרים בעלי תודעה ירוקה גבוהה מדי עלולים להשמיד אותנו כדי שלא נפגע במינים אחרים, או אף "לנקום" בנו על הנזק הסביבתי והאקולוגי שגרמנו במעשינו לכדור הארץ, גם על מנת למנוע את המשך ההרס.

למרות הכל, המדענים מציינים שיש כאן אופציה ניטרלית. ייתכן שלא נוכל לתקשר עם החייזרים, מאחר שיהיו שונים מאתנו באופן ניכר. ייתכן שהם ירצו להיות אתנו בקשר מסוים (אולי במין או"ם אינטרגלקטי), אך לבני האדם לא יהיה עניין משמעותי בכך. וייתכן אף שהם יישארו בכדור הארץ ויהפכו לסוג של מטרד.

Image by Markus Ram, cc

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

3

תגובות ל“האם שינוי האקלים יוביל לפלישת חייזרים?”

 1. טלי הגיב:

  האם אני היחידה שהרגשתי שמדובר במאמר של "מדע בדיוני"? הרי עד היום לא נמצא ולו כוכב לכת נוסף בו היו קיימים יצורים חיים, מכל סוג שהוא, ק"ו לא יצורים שמסוגלים לחשוב, להגיב, לבנות אסטרטגיות… זה הרי הזוי. בכל הכוכבים הקרובים אלינו אין יצורים חיים. למה שפתאום יצוצו יצורים מכוכבים מרוחקים, אם קיימים כאלה בכלל, ויעשו משהו? אין לנאס"א במה להתעסק יותר? או שמישהו שם איבד את הצפון???

 2. רונית הגיב:

  "למה שפתאום יצוצו יצורים מכוכבים מרוחקים, *אם קיימים כאלה בכלל*".
  צודקת טלי. יצורים על כוכבים "זה הזוי". ממש כמו שאנחנו – יצורים על כוכב – זה הזוי.

  הרי יש רק אותנו, אנחנו, אנחנו ואנחנו. בכל שביל החלב – עזבי את שביל החלב – בכל הגלקסיות – בכל היקום האינסופי! – יש רק אותנו.

  את מבינה כמה גדול הוא היקום? האם את באמת חושבת שבכל היקום האינסופי הזה – שאין שום דרך לספור את כל הכוכבים שבו – יש רק כדור אחד ויחיד שהתפתח בו משהו?

  כן, מזל שבנאסא יש אנשים בעלי דמיון ואופק חשיבה שאין להם במה להתעסק, אחרת גם לירח לא היינו מגיעים.

 3. סלומון הגיב:

  כנראה שלנאסא יש יותר מדי תקציבים אם הם מתעסקים בדברים כאלה.
  אולי שיתרמו קצת לנו, תושבי הצפון?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *