יותר נמוך מים המלח

יותר נמוך מים המלח

 

 

כולם מדברים על קרחונים נמסים, והמספרים ממשיכים לדבר בעד עצמם: הקרח בים שבקוטב הצפוני הגיע לרמת השפל הנמוכה ביותר בכל הזמנים. להמחשת המצב, צפו בסרטון מאלף של נשיונל ג'יאוגרפיק

לאחרונה חשפו מדענים מהמרכז האמריקאי הלאומי לשלג וקרח (NSIDC) כי הקרח בים שבקוטב הצפוני הגיע לרמת השפל הנמוכה בכל הזמנים. אם לדבר במספרים, ב-16.9.2012 כיסה הקרח בקוטב הצפוני 3.41 מיליון קילומטר מרובע. מדובר בירידה של לא פחות מ-45% מהרמה שנמדדה בשנת 1979, כשהרישומים בקוטב רק החלו.

ד"ר ג'וליאן סטרובה, חברה בצוות המדענים שחקר את הנושא, אמרה בהתייחס לגילוי: "השפל שאליו הגיע הקרח בקוטב מעיד על כך שייתכן שהגענו לעידן חדש של אקלים, שבו הקומבינציה של קרח דק יותר ואוויר ומים חמים יותר, תחמיר את המסת הקרח".

אבל אם נדמה לכם שההתחממות הגלובלית מסתכמת במצב הקרחונים בקוטב בצפוני, בא סרטון מרתק של נשיונל ג'יאוגרפיק, ומבהיר: ההתחממות יכולה לעשות יותר מ'סתם' הפשרת קרחונים. היא יכולה לשנות את המפה, ואף להזיז אנשים ממקומם.

Photo: Joseph A Ferris III, cc

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

1

תגובה ל“יותר נמוך מים המלח”

  1. יעקב ניר הגיב:

    יום ו' 19/10/2012
    א.אשמח לקבל את תגובתו של דר גבי אביטל המפרסם חדשים לבקרים כתבות נגד ה"חממיסטים" -כלשונו – לכתבתכם לעיל בעניין קרחוני הקוטב.
    ב. הקרחונים אינם נמסים אלא ניתכים- ואינני מוצא סיבה מדוע בתקשורת משתמשים בסלנג שגוי ונלעג!!!!
    יעקב ניר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *