חמש אפליקציות ירוקות

חמש אפליקציות ירוקות

הצד האחר של הסמארטפון: חמש אפליקציות שעוזרות לשמור על הסביבה

לכאורה, שימוש מוגבר בטכנולוגיה אינו עולה בקנה אחד עם התחזקות המגמה הירוקה, שתופסת תאוצה בשנים האחרונות. עם זאת, לטכנולוגיה גם צדדים אחרים, ודוגמה לכך אפשר למצוא באפליקציות לסמראטפונים שמנסות לעזור למשתמש לשמור על אורח חיים "ירוק". בכתבה זו נסקור כמה מאפליקציות אלה, חלקן מיועדות לאנדרואיד וחלקן ל-iOS (אייפון/אייפד).

GreenTLV (אנדרואיד) – אפליקציה ישראלית המיועדת לתושבי תל אביב שרוצים לשמור על איכות הסביבה ולסגל לעצמם אורח חיים ירוק יותר. האפליקציה מספקת מידע לפי ארבעה נושאים: איתור מתקני מיחזור בקבוקים, נייר וסוללות; מיקומם של מתקני כושר ציבוריים המאפשרים לכל אחד להתאמן בחופשיות; מפה של גינות הכלבים בעיר; ומידע על פרויקט תל אופן, פרויקט השכרת האופניים של תל אביב.

מתחילים לחשוב ירוק (iOS, אנדרואיד) –אפליקציה מבית היוצר של המשרד להגנת הסביבה, שתפקידה לספק למשתמש מידע שיעזור לו לשמור על סביבה ירוקה יותר. באפליקציה אפשר לבחור תחום – למשל בית, עבודה או טבע – ולקבל טיפים לשמירה על הסביבה המיועדים לאותו מקום. כמו כן, האפליקציה כוללת סרטונים בכיכובו של טל פרידמן ושאלון "בחן את עצמך", שמאפשר למשתמשים ללמוד את הדרך הנכונה לשמור על הסביבה. לאפליקציה גרסאות בעברית, בערבית, ברוסית ובאנגלית.

נאמני ניקיון (iOS, אנדרואיד) – אפליקציה נוספת של המשרד לאיכות הסביבה, המשמשת ככלי לדיווח על עברות על חוק הניקיון בארץ. האפליקציה מאפשרת להודיע על עברה ולצרף הוכחה בדמות סרטון, תמונה או קובץ אודיו, וה-GPS של המכשיר מזהה אוטומטית את המיקום שבו התבצעה העברה. כרגע עדיין לא ניתן להצטרף דרך האפליקציה למערך נאמני הניקיון, אבל בקרוב יהיה אפשר לעשות זאת.

Environment Quiz (אנדרואיד) – אפליקציה באנגלית המיועדת לתלמידי בית ספר יסודי. זהו מאגר של 150 שאלות המחולקות לנושאים שונים הקשורים לאיכות הסביבה ולשמירה עליה.

Taptu Guardian Environment (אנדרואיד) – טפטו היא אפליקציה מעניינת מאוד מבית היוצר של עיתון הגרדיאן הבריטי. האפליקציה בבסיסה משמשת כמעין קורא RSS, אך כל הנושאים שהיא מתעדכנת בהם קשורים לאיכות הסביבה. בין השאר אפשר למצוא בה את הערוץ הסביבתי של העיתון, חדשות על אוכל ועל סביבה, מבחר של בלוגים "ירוקים" ואפילו פיד של רויטרס המעדכן בחדשות הקשורות לסביבה.

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *