לרכוב בעקבות השמש – אופניים ואנרגיה סולרית

לרכוב בעקבות השמש – אופניים ואנרגיה סולרית

לא רק אופניים חשמליים: אחד הטרנדים החמים בעולם הרכיבה הוא אופניים סולריים, שמצליחים להיות גם ירוקים ומקיימים וגם אסתטיים ונוחים. כל הפרטים בכתבה שלפניכם!

האופניים החשמליים הפכו כבר מזמן לשם דבר בקרב רוכבים, והטרנד הנוח והמהיר נעשה נפוץ בארץ ובעולם. בימים אלה, שבהם הרכיבה החשמלית צוברת עוד ועוד תאוצה, עולים רעיונות חדשים שעשויים להפוך את האופניים החשמליים לעצמאיים לחלוטין, ללא תלות במקורות חשמל לא מתחדשים. זה עיתוי מצוין לספר לכם על שני זוגות אופניים בפיתוח, שמבקשים להעניק לנו חוויה ירוקה המשלבת בין אנרגיית שמש טבעית וזמינה לרכיבה מהנה.

האופניים הסולריים-חשמליים מבית חברת Leaos נסמכים על אנרגיית שמש הטוענת את הסוללה ללא הפסקה כל עוד האור זמין וחזק; כשהאנרגיה הזאת אוזלת אפשר לטעון אותם באמצעות שקע חשמלי רגיל. לפי מנכ"ל החברה, בנסיעה ללא פידול של כ-16 ק"מ ליום סוללת האופניים לעולם לא תתרוקן (אבל זה כמובן תלוי גם בתנאי מזג האוויר ובמספר שעות האור).

האופניים נמצאים כיום בפיתוח, והאתגר הניצב בפני המתכננים הוא מיקום הלוחות הסולריים. ככל הנראה הם ישולבו בצדי האופניים ולא יכסו את כל גוף המכשיר (מטעמים אסתטיים). השילוב של פאנלים סולריים יעלה את רמת העיצוב של האופניים, שגופם מורכב מסיבי פחם בעיצוב בעל זרימה נעימה – ולא כצינורות – שעליהם מורכבים צגים ומערכות תאורה מיוחדות. נוסף על כך, אפשר לעצב את גוף האופניים בהתאמה אישית באמצעות הרכבה של לוחות עץ טבעיים, מנשאי בד ועוד; בצורה זו כל זוג אופניים הופך ליצירה ייחודית בנגיעה אישית של הרוכבים.

גם חברת Lotus מפתחת בימים אלה אופניים חשמליים ירוקים וידידותיים לסביבה – E-Bike – המונעים על ידי אנרגיה סולרית. האופניים עשויים מאלומיניום, והסוללה מותקנת מעל הגלגל האחורי ואינה בולטת. בקדמת האופניים נמצא מסך LCD ובו ציון רמת האנרגיה בסוללה וג'י-פי-אס המציע לרוכב את הדרך המהירה ביותר ליעדו. פרט לכך יש אפשרות לנעול את האופניים באמצעות קוד מיוחד – כפי שנועלים את הטלפון החכם – ואף לאתר את מיקומם במקרה של גניבה. חובבי הצבעוניות ודאי ישמחו לדעת שהאופניים צפויים להימכר במגוון צבעים.

ומה לגבי "הזווית הישראלית"? נדמה שבארץ שטופת שמש כשלנו אופניים סולריים הם המצאה מתבקשת. עם זאת, ייתכן שיעבור עוד זמן מה עד שהם יהפכו למצרך פופולרי (ונגיש) בקרב הרוכבים, בעיקר משום שמחירם הצפוי עדיין יקר מאוד וגם כושר הטעינה שלהם עודנו מוגבל (עקב שטח הפנים הקטן). לצד כך, אין ספק שמדובר בהמצאה חכמה, נוחה, נעימה למראה, ירוקה ו… שימושית.

מה אתם חושבים על ההמצאה החדשה הזו? מוזמנים לספר לנו על כך כאן בתגובות!

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

4

תגובות ל“לרכוב בעקבות השמש – אופניים ואנרגיה סולרית”

 1. אורלי הגיב:

  מחכה בקוצר רוח לאפניים סולאריים כחול לבן!!!

 2. מיכאל הגיב:

  עוד פיתוח בדרך
  פאנל סולארי לגגות כלי רכב
  שמספק את תצרוכת האנרגיה של המזגן
  ויוריד את עלויות השימוש בדלק

  1. מערכת הגיב:

   תודה ששיתפת אותנו ברעיון המעניין!

 3. מיכאל הגיב:

  עוד פיתוח בדרך
  פאנל סולארי לגגות כלי רכב
  שמספק את תצרוכת האנרגיה של המזגן
  ויוריד את עלויות השימוש בדלק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *