חוזרים לבית הספר וממשיכים לשמור על הסביבה

חוזרים לבית הספר וממשיכים לשמור על הסביבה

הילדים חזרו לבית הספר, ואיתם גם ריטואל הכנת ארוחת העשר. לדעתנו זאת הזדמנות מצוינת להנחיל לקטנים כמה הרגלים ידידותיים לסביבה.
ראשית כול השתדלו להכין יחד איתם את הכריך או למלא את קופסת האוכל. בררו מה הם אוהבים יותר ומה פחות ואיזו כמות מספיקה להם. דברו איתם על תזונה נכונה אבל גם על כמויות המזון העצומות שאנו משליכים סתם כך. ספרו להם כי חלק גדול מאוד מהמזון שאנו מכינים נשאר על הצלחת (או בתיק האוכל) ונזרק. הסבירו להם שפרט לבזבוז הכספי העצום (בכל שנה נזרק מזון בשווי של יותר מ-8 מיליארד שקל!) מדובר בנזק סביבתי עצום. למדו אותם לצרוך את כמויות המזון המתאימות להם ולא "לאכול עם העיניים" וכמובן לא לקחת מזון שהם לא אוהבים בידיעה שהוא ייזרק…
את המזון אנחנו אורזים לא פעם בצורה המזיקה מאוד לסביבה. שקיות ניילון, למשל, הן אסון סביבתי. עשו איתם ניסוי (שישפר גם את הכישורים האריתמטיים שלהם) ושאלו אותם: "כמה ילדים יש לכם בכיתה? וכמה כיתות יש בבית הספר?" הכפילו את המספרים ונסו להעריך כמה ילדים יש בבית הספר כולו. עכשיו בקשו מהם לחשב (בעזרתכם כמובן…) כמה שקיות נזרקות מדי שנה רק בבית הספר שלהם…
שימוש בשקיות מחומר מתכלה, בשקיות נייר או פשוט בקופסת אוכל רב שימושית הוא דרך למזער את הנזק הסביבתי שגורמות אותן שקיות ניילון.
אם בחרתם בקופסה רב שימושית, תוכלו לקשט אותה יחד עם הילדים בתמונות ובאיורים הקשורים בשמירה על הסביבה או פשוט לכתוב עליה "אני (שם הילד) לא זורק/ת מזון, ממחזר/ת ועל כדור הארץ שומר/ת"

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *