קור כלבים וחתולים

קור כלבים וחתולים

בזמן שאנו יושבים בבית מכורבלים מול התנור כשבחוץ קר וסוער, כלבי וחתולי הרחוב נאלצים להתמודד עם תנאי מזג האוויר הקשים. הנה שתי עצות פשוטות לביצוע שאם תמלאו אחריהן, תוכלו לסייע להם לשרוד.

לא כייף להיות כלב עזוב או חתול רחוב בחורף. אמנם החורף הישראלי אינו אכזרי בהשוואה למקומות אחרים בעולם, אך עדיין ההתמודדות עמו יכולה להיות קשה ולפעמים מסכנת חיים עבור חתולים וכלבים חסרי בית.
אז כיצד אפשר לסייע להם לשרוד את הימים הקשים?
ובכן, הנה, כך…

1. מחסה

כדי לשרוד את הטמפרטורות הנמוכות על בעלי החיים למצוא מחסה מפני הקור והגשם. בעל חיים שנרטב עד לשד עצמותיו כשבחוץ קר, עלול לא לשרוד, לכן המטרה היא לחצוץ בין בעל החיים ובין הקור והרטיבות. כיצד עושים זאת ובכן, בקלות יחסית באמצעות בניית מחסות עראיים עבורם. כל ארגז או קופסת קרטון אותם מצפים בניילון או שכבת בידוד אחרת דוחה מים, יכולים להיות מסתור מצוין. כדי לאפשר לבעל החיים לשמור על חום הגוף חשוב להניח בתוך המסתור בדים או שמיכות ישנות. חשיבות גדולה מאד יש למיקום המסתור – יש להניח אותו במקום מוצנע יחסית, כזה שלא יהיה מרכזי מדי ויגרום לבעל החיים לחשוש מלהיכנס אליו וכמובן יש להגביהה אותו (במקרה של חתולים, אפשר להניח אותו גבוה כי קל להם יותר לטפס ולקפוץ לגובה) כדי למנוע ממנו להיות מוצף במים או להיסחף.

2. מזון ומים

כמו כל משפחת היונקים, גם הכלבים והחתולים זקוקים למזון כדי לאפשר לגופם לייצר אנרגית חום וכמובן שבלי מים לא ניתן לשרוד… טוב תעשו אם תניחו לצד המחסות שבניתם כלים ובהם מזון ומים כאשר חשוב מאד לדאוג לכך שכלי המזון לא יהיו חשופים לגשם כדי למנוע מהמזון להפוך לעיסה לא אכילה. המזון המומלץ הוא מזון יבש ויש להימנע מלהניח שאריות עוף עם עצמות שכיידוע יכולים לפצוע את מערכת העיכול של בעל החיים ולגרום לו למצבים מסכני חיים. כמובן שיש לזכור כי מזונות מסוימים רעילים עבור בעלי החיים וחשוב לא לאפשר גישה אליהם לא רק בחורף, אלא גם בימים כתיקונם.

תודה לכל מי שיבחר לסייע לבעלי החיים חסרי הבית… וכמובן לא לשכוח – הדרך הטובה ביותר לעזור לבעלי החיים חסרי הבית, היא פשוט לתת להם בית 🙂 אז אמצו לכם חבר או חברה, ואנו בטוחים שהדבר יכניס רק אושר לחייכם 🙂

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *