הזדמנות אחרונה לראות

הזדמנות אחרונה לראות

כיצד נראה תהליך ההכחדה דרך עיניו של סופר מדע בדיוני?

אם אתם נמנים על חובבי ז'אנר ספרי המדע הבדיוני, לא נידרש מן הסתם להציג לכם את דאגלס אדמס. אם אינכם כאלו, נספר לכם שמדובר במי שכתב את סדרת הספרים "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" שהפכו לרבי מכר וממשיכים להיות אהובים ומוערכים על ידי מיליוני קוראים ברחבי העולם. ואיך סיפורים על מסעות פנטסטיים בחלל דמיוני קשורים לבלוג שלנו? ובכן, בשנת 1990 הוצא אדאמס לאור ספר בשם "הזדמנות אחרונה לראות" בו הוא מתאר את המסע הפנטסטי לא פחות אליו יצא מטעם רשת ה-BBC, יחד עם הזואולוג מארק קרווארדיין, במטרה לחזות בפעם האחרונה במיני בעלי חיים שעמדו על סף הכחדה. אדמס מת מהתקף לב בגיל 49 בלבד, אך ציין שוב ושוב בראיונות עמו, כי למרות ההצלחה המסחררת של ספרי המד"ב שכתב, "הזדמנות אחרונה לראות" הוא האהוב עליו ביותר.
השילוב בין סגנון כתיבתו הייחודי של אדמס לבין המעמד המדכא של מפגשים עם בעלי חיים נכחדים, ייצר ספר מיוחד במינו בו הומור שנון שוכן לצד עצב ותסכול שיחד לוקחים את הקורא למסע מרתק, משעשע ובעיקר כזה שגורם לשקוע בהרהורים באשר לעתידו של כדור הארץ ותפקידו של המין האנושי בשימור שאר המינים החיים עליו.
אנו ממליצים בחום לקרוא את הספר שיצא גם במהדורה עברית ואם השפה האנגלית שגורה בפיכם, תוכלו גם להאזין להקראת הספר.
ומה עלה בגורלם של בעלי החיים שאדמס פגש מאז ועד היום? ובכן, על כך תוכלו לקרוא בסקירה הזו.
ונסיים באחד הציטוטים האהובים מתוך הספר (מתוך הפרק העוסק בצפייה בגורילות בזאיר): "אחת התכונות המוזרות של זאולוגים בעיני מי שאינם מומחים היא עליצותם הבלתי נדלית לנוכח ערימת גללים. אפשר להבין, כמובן, שהגללים מספקים שפע מידע על הרגליו ותזונתו של בעל החיים הנידון, אבל דבר אינו מסביר לאשורה את העליצות הניכרת שגורמים להם הגללים".

קריאה נעימה ומעשירה.

 

שתף שתף באמצעות מייל שתף באמצעות פייסבוק

תגובות של פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *